Reklama
Reklama

Miasto kasuje nieprzychylne komentarze z facebookowego profilu? "Ograniczamy się do działań koniecznych ze względu na treści niecenzuralne"

fot. Fb Miasto Poznań
fot. Fb Miasto Poznań

Nasi Czytelnicy sugerują, że z oficjalnego profilu miasta na Facebooku "znikają" komentarze nieprzychylne władzom miasta.

- Chciałem zwrócić Państwa uwagę na karygodne zachowanie administratorów oficjalnego profilu miasta na Facebooku ("Miasto Poznań"). Otóż widzę, że pod postami ukrywane są niektóre komentarze, które są niewygodne dla miasta. Tak było np. pod postem z filmem propagującym szczepienia przeciw Covid (abstrahując od tego, że określenia nieszczepienia się czymś "najgłupszym" jest również karygodne biorąc pod uwagę, że szczepienia są dobrowolne - to jawne obrażanie części mieszkańców). Miasto, które chwali się tolerowaniem różnych poglądów, ukrywa komentarze osób, które mają inne zdanie, niż jego włodarze. Czy to nie hipokryzja? - pyta nasz Czytelnik.

W tej samej sprawie napisała do nas Monika. - W ostatnim czasie zauważyłam niepokojące sytuacje na facebookowym profilu naszego miasta. Otóż komentarze, które nie wychwalają miasta i nie są aż tak pozytywne dla miasta, często są ukrywane. Wydaje mi się, że to jest ograniczanie wolności słowa i brak odwagi do zmierzenia się z konstruktywną krytyką ze strony mieszkańców. Bo nie chodzi o komentarze zawierające przekleństwa i obraźliwe zwroty, ale właśnie o konstruktywne słowa krytyki. Miasto boi się zmierzyć z opiniami mieszkańców? - pyta Czytelniczka.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta o kwestię moderowania komentarzy na Facebooku. - Teledysk w ramach kampanii "Głupio się nie szczepić" jest zaliczany do szczególnej kategorii materiałów udostępnianych na Facebooku związanych z epidemią COVID-19. Podlega on dodatkowemu nadzorowi bezpośrednio ze strony moderatorów Facebooka, na których nie mamy wpływu. To obszar w internecie wyjątkowo narażony na zjawisko fake newsów, a równocześnie o wysokiej drażliwości społecznej - tłumaczy Joanna Żabierek, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

- Moderowanie komentarzy przez pracowników Gabinetu Prezydenta pod postami na Miasto Poznań ograniczone jest do działań koniecznych ze względu na treści niecenzuralne i te, które naruszają zasady dotyczące mowy nienawiści - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro