Reklama
Reklama

Poznań stawia na szczepienia. Jest piosenka "Głupio się nie szczepić"

fot. UM Poznań

To element kampanii miasta.

- Mamy wakacje, więc chcieliśmy w nieco swobodniejszej formie przekazać poznaniankom i poznaniakom ważny komunikat o szczepieniach - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. - Internet i media zalewane są przez nieprawdziwe informacje i opinie na temat działania szczepionek, kwestionowane jest nawet istnienie samej pandemii. Uznaliśmy więc, że naszą odpowiedzią będzie piosenka o tym, co uważamy za niemądre, lub mówiąc dosadniej: głupie. Ponad 60 proc. mieszkańców naszego miasta już zaszczepiło się w pełni przeciw Covid-19, zachęcamy do tej mądrej decyzji również pozostałych. Tylko w ten sposób uchronimy się przed kolejnymi falami epidemii i zadbamy o zdrowie własne i innych - dodaje.

W centrum naszego miasta powstał teledysk do piosenki "Głupio się nie szczepić". Występują w nim artystki i artyści z poznańskich teatrów offowych. W niewygodnych dmuchanych kulach próbują normalnie funkcjonować w mieście, ale im się to nie udaje. Po tym, jak w teledysku pojawia się lekarz, sytuacja się zmienia - dmuchane kule znikają, a bohaterowie odzyskują "normalne" funkcjonowanie.

Na koniec teledysku pojawia się napis "Można się nie szczepić, ale mądrzej zapobiegać niż leczyć", a także informacja o tym, gdzie w Poznaniu można zapisać się na szczepienie.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro