Reklama
Reklama

We wrześniu ruszy przebudowa przystanków przy Rynku Jeżyckim. Staną się "wiedeńskie"

fot. ZTM
fot. ZTM

Wcześniej, bo już w sierpniu, ukończony zostanie przystanek wiedeński Sielska na Głogowskiej.

Z zapowiedzi Zarządu Transportu Miejskiego wynika, że pasażerowie będą mogli korzystać z przebudowanego przystanku Sielska już od września. - Jesteśmy pewni, że zastosowane rozwiązanie nie tylko znacznie poprawi wygodę naszych pasażerów, ale także wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa - mówi Jan Gosiewski, dyrektor ZTM w Poznaniu.

Przebudowa na ulicy Głogowskiej zaczęła się 31 lipca i zakończy się w sierpniu. Prowadzona jest na przystanku w kierunku Górczyna. W ramach inwestycji fragment jezdni podwyższany jest tu do poziomu chodnika. - Po zakończeniu prac na ul. Głogowskiej od skrzyżowania z ul. Palacza i ul. Krauthofera do skrzyżowania z ul. Sielską wprowadzona zostanie nowa docelowa organizacja ruchu, w ramach której na tym odcinku wydzielone zostanie torowisko tramwajowe. Od tej pory kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu dla każdego kierunku, a tramwaje nie będą już blokowane przez samochody - podkreśla Zarząd Transportu Miejskiego.

Po ukończeniu prac na Głogowskiej, w Poznaniu powstawać zaczną dwa kolejne przystanki wiedeńskie - przy Rynku Jeżyckim. Konkretnie na ulicy Dąbrowskiego. Roboty mają się zacząć 18 września.

To kolejne przystanki wiedeńskie w mieście. Obecnie takie rozwiązanie funkcjonuje m.in. na ulicy Strzeleckiej, Świętym Marcinie, czy Górnej Wildzie. - Warto pamiętać, że gdy na przystanku nie ma tramwaju, podwyższony fragment ulicy pozostaje jezdnią, po której poruszają się samochody. Wówczas pasażerom nie wolno przekraczać żółtej linii. W momencie, kiedy na przystanku stoi tramwaj, to kierowcy mają obowiązek zatrzymać się przed wjazdem na podwyższoną rampę - kończy ZTM.

Czy wiesz jak korzystać z 'przystanków wiedeńskich'?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
4℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro