Reklama

Kościół z Rawicza jednak nie za głośny. Sąd odmówił wszczęcia postępowania, ksiądz dziękuje za modlitwę

fot. parafia pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu / FB
fot. parafia pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu / FB

O sprawie rawickiej fary pisaliśmy już na naszym portalu.

Na początku roku pisaliśmy, że proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu podejrzewa się o zakłócanie spokoju (art. 51 KW). Duchowny usłyszał wówczas zarzut i sprawa miała mieć finał w sądzie. Z ustaleń policji wynikało, że ksiądz zakłócał spokój mieszkańców pomiędzy marcem i wrześniem 2020 poprzez emitowanie z zewnętrznych głośników na kościele m.in. religijnych pieśni.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak podawaliśmy w ubiegłym miesiącu, ta sprawa jeszcze się nie zakończyła, a już pojawiła się kolejna. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w lipcu przeprowadził kontrolę nagłośnienia zewnętrznego kościoła. Okazało się, że poziom emitowanego przez głośniki dźwięku nie przekracza wyznaczonych norm, ale i tak nałożono na parafię 400 zł mandatu, bo nie powinna w ogóle używać zewnętrznego nagłośnienia. Ksiądz mandatu nie przyjął - sprawa miała więc mieć swój finał w sądzie.

Jak podaje elka.pl, ostatecznie ksiądz proboszcz i parafia nie zostaną ukarani. W dwóch sprawach sąd odmówił wszczęcia postępowania. Uznano, że proboszcz nie naruszył przepisów i nie popełnił wykroczenia. Ksiądz Wojciech Prostak, proboszcz parafii, zabrał głos w sprawie. - Wszystkim dziękujemy za modlitwę w intencji szczęśliwego rozwiązania spraw sądowych. Niech wszystkim nam w naszej parafii zależy na życiu we wzajemnym szacunku i zgodzie - napisał na Facebooku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
36.31 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro