Reklama
Reklama

Płatne parkowanie na Chartowie: "o 16.00 nie można znaleźć legalnego miejsca postoju"

Pusty parking przy ulicy Wagi | fot. Czytelnik
Pusty parking przy ulicy Wagi | fot. Czytelnik

Mieszkańcy sąsiednich wieżowców są oburzeni.

Płatne parkowanie na całej ulicy Wagi to temat, który już kilka razy poruszaliśmy na naszym portalu. Wciąż jednak budzi wiele emocji. Tym razem napisał do nas mieszkaniec znajdujących się w sąsiedztwie wieżowców z osiedla Rusa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Na całym osiedlu Zodiak na Ratajach stanęły znaki informujące, że od teraz parking osiedlowy jest płatny. Przy wieżowcach na Rusa (np. 11) już wcześniej były problemy z parkowaniem (mieszkańcy nowych bloków parkowali na osiedlowych miejscach, pełno pozapoznańskich rejestracji), ale w tej chwili sytuacja jest absurdalna. O godzinie 16.00 nie mogłem znaleźć już żadnego legalnego miejsca do postoju - pisze mieszkaniec. - Spółdzielnia Osiedle Młodych ma obowiązek zapewnić ustawową liczbę miejsc parkingowych, a nic w tej kwestii nie robi. Mamy parkować na chodnikach i trawnikach? Żona w zaawansowanej ciąży ma chodzić z sąsiedniego osiedla? Łatwiej zaparkować w centrum niż w pobliżu mieszkania. Skandal - dodaje.

Julia Tritt ze Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych przyznaje, że kierownictwo Osiedla Rusa nie otrzymało wcześniej informacji o planach postawienia parkometrów przez PKP i firmę APCOA przy ul. Wagi. - W związku z tym, nie było w stanie w żaden sposób przygotować się na powstały w konsekwencji problem ograniczenia liczby miejsc postojowych dla mieszkańców wieżowców o numerach 11, 12 i 13 na os. Rusa - tłumaczy. - Podobnie jak mieszkańcy os. Rusa, nie jesteśmy zadowoleni z wprowadzonych rozwiązań na sąsiednim terenie. Obecnie Kierownictwo Osiedla analizuje możliwe rozwiązania prawne oraz techniczne, które pozwolą zaistniały problem wyeliminować. O szczegółach będziemy na bieżąco informować - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
91.33 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro