Reklama

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu trasy S11 za głośna. GDDKiA musi postawić ekrany akustyczne

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

Obowiązek montażu ekranów nałożył na drogowców marszałek Marek Woźniak.

Obwodnicę Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu drogi S11 oddano do użytku w lipcu 2017 roku. To drugi etap prac - ma około 13 kilometrów długości. Pierwszy etap ukończono w 2009 roku. Jak się okazuje, obwodnica generuje spory hałas, którzy przeszkadza mieszkańcom okolicy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Postępowanie wobec Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w tej sprawie wszczęto rok temu. W środę marszałek Marek Woźniak nałożył na GDDKiA obowiązek zamontowania ekranów akustycznych na odcinku długości około 13 kilometrów. Wskazano konkretne odcinki, na których pojawią się ekrany, ich długość oraz wysokość. Maksymalnie będą mieć 6 metrów wysokości, a minimalnie 2 metry plus oktagon.

Kiedy ekrany pojawią się w tym miejscu? W ciągu 5 lat od momentu uprawomocnienia się decyzji marszałka. GDDKiA tak długi czas budowy uzasadniły "skomplikowanym i dużym zakresem prac, koniecznością zapewnienia finansowania zadania oraz sytuacją na rynku branży budowlanej". Marszałek przychylił się do wskazanego terminu.

Jak podkreśla marszałek w dokumencie, w toku analizy sytuacji na obwodnicy i w okolicy wykazano występowanie przekroczeń wartości dopuszczalnych hałasu zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. - Najwyższe wartości przekroczeń wykazane na elewacjach budynków nie przekroczyły 7 dB.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro