Reklama
Reklama

Wilda: ulica bez SPP przyciąga kierowców. Strefy tam nie wprowadzą

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Na problem "napływowych" aut skarży się mieszkaniec.

- W ubiegłym tygodniu uruchomiono Strefę Płatnego Parkowania na Wildzie, m.in. w obszarze ulic Dolina i Czajcza. Parkowanie jest już płatne lub dostępne dla mieszkańców, którzy wykupili abonament. W tym rejonie została jednak "mała wyspa", gdzie obecnie panuje pełna dowolność parkowania - a mianowicie ulica Przy Dolinie - napisał do nas Łukasz. - Tam miejsca do parkowania są wykorzystywane do maximum, na upartego może tam ze spokojem zaparkować ok. 25-30 samochodów. Całkowicie za darmo, gdyż ulica nie jest objęta strefą, nie ma parkomatów ani znaków informujących o poborze opłat i płatnym parkowaniu - dodaje.

Jak podkreśla nasz Czytelnik, pojawiają się tu auta z całej okolicy i zabierają miejsca osobom, które mieszkają przy ulicy. - Kiedy na początku roku zadałem pytanie do ZDM o status tej ulicy, gdyż plany strefy dostępne na stronie ZDM w ogóle jej nie uwzględniały, padała lakoniczna odpowiedź, że będą się pojawiały informacje o kolejnych uruchomieniach strefy na poszczególnych ulicach. Odnośnie ulicy Przy Dolinie nie pojawiło się nic, a parkowanie jest tam zupełnie darmowe i żadne prace nie były prowadzone. Na ponowne zadane ostatnio pytanie o status tej ulicy, ZDM już nie raczył w ogóle odpowiedzieć. Spółdzielnia, do której należą budynki stojące przy tej ulicy twierdzi, że droga jest miejska - kończy.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Dróg Miejskich. - Ulica Przy Dolinie jest drogą wewnętrzną (na części) w administracji ZDM, a nie publiczną. Tylko na drogach publicznych, obecnie obowiązujące prawo zezwala na wprowadzenie stref płatnego parkowania - wyjaśnia Marcin Idczak z ZDM. - Dlatego też nie będzie wprowadzona tam SPP. Dodatkowo tylko część ulicy (znajdująca się bliżej ul. Dolina) jest miejska, reszta to teren prywatny (spółdzielczy). Dlatego Zarząd Dróg Miejskich rozważa prowadzenie rozmów z władzami spółdzielni mieszkaniowej na temat przyszłego statusu ulicy Przy Dolinie - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
10.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro