Reklama
Reklama

Sporo nowych mieszkańców w poznańskim ZOO. Nie wszystkich można już zobaczyć

Karakal Yolo | fot. Zoo Poznań Official Site / Facebook

W ostatnim czasie na świat przyszło wiele maluchów. Nowe zwierzęta przyjechały do Poznania także w ramach wymiany z innymi ogrodami.

Jak już wcześniej informowaliśmy poznańskim ZOO wykluły się ostatnio dwa pelikany kędzierzawe oraz jeden pelikan różowy. 2 lipca rodzicami zostali także Pomiłka i Duduś - para żubrów. Natomiast dwa miesiące skończył ostatnio karakal Yolo. Niestety, póki co nie zobaczymy go na wybiegu. Jego mama Hela pilnie strzeże jedynaka, dlatego nadal przebywają na wybiegu zapleczowym.

Koniecznie należy wspomnieć o rekordzie, jaki padł w zoo w ostatnim czasie. Chodzi o narodziny łasic syberyjskich. W miocie znalazło się 11 osobników - 6 samic i 5 samców. Maluchy rozpiera energia. Samodzielne są już dwa kangurzątka, które po raz pierwszy wychyliły się z torb mam w marcu tego roku. Teraz maluchy mają już rok i chętnie przebywają całą rodziną na wybiegu - informują miejscy urzędnicy.

Nowe zwierzęta przyjechały do Poznania również w ramach wymiany z innymi ogrodami zoologicznymi. Z Kolmarden w Szwecji do stolicy Wielkopolski zawitała samica zebry Grevy'ego, a z Czech - samica żubra. Z estońskiego Tallina przybyła do nas para norek europejskich. To część bardzo ważnego programu hodowlanego. Gatunek ten jest krytycznie zagrożony wyginięciem, w Polsce oznaczony jako zanikły.

Do pani kanczyl z Frankfurtu przyjechał pan kanczyl. Z tego samego niemieckiego miasta do Poznania przyjechała para kowari (małe ssaki wyglądem przypominające myszy).
Lemur czerwonobrzuchy Lizak zyskał natomiast nową koleżankę. Antana, bo o niej mowa, pochodzi z Tregomeur we Francji. Lemury zapoznają się ze sobą, na razie przez okienko, wkrótce spotkają się ze sobą na wybiegu. Z kolei do o pana pójdźki z Arnhem w Holandii przyjechała pani pójdźka. Para siedzi w sąsiadujących wolierach, przygląda się sobie, zagaduje. Proces zapoznawania odbywa się na zapleczu, by nikt im nie przeszkadzał. Kiedy para się polubi, zamieszkają razem na ekspozycji. Pójdźki ziemne to fascynujące ptaki - zamieszkują nory wykopane i opuszczone przez inne zwierzęta - dodają urzędnicy.

Do mieszkańców poznańskiego zoo dołączyły także żaby rzekotki drzewne, które przyjechały z Rygi oraz tragopan cabota z Amersfoort w Holandii.

Osoby, które chcą zobaczyć nowych i starych mieszkańców poznańskiego ogrodu zoologicznego mogą się wybrać na spacer codziennie w godzinach od 9:00 do 19:00 - kasa czynna jest do godziny 18:00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
18℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro