Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak z wysokim poparciem sondażowym. Gdyby wybory odbywały się teraz, miałby szansę na zwycięstwo w pierwszej turze

fot. Jacek Jaśkowiak FB
fot. Jacek Jaśkowiak FB

Badania ankietowane przeprowadzone na zlecenie Rzeczpospolitej wskazują, że w wyborach na prezydenta Poznania Jaśkowiak mógłby dostać 49,5% głosów.

Z badań IBRiS wynika, że 55% mieszkańców Poznania dobrze ocenia urzędującego prezydenta (wcześniej informowaliśmy o 81% - okazało się, że to błąd - przyp.red.). 49,5% głosów w pierwszej turze wyborów oznacza, że Jacek Jaśkowiak miałby realną szansę na zwycięstwo już w pierwszej turze - gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę.

Ale pytano też o innych kandydatów. Z badania ankietowego wynika, że na drugim miejscu uplasował się Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS uzyskując 14,5% głosów, a na trzecim Tomasz Lewandowski z Lewicy - 11,4% głosów. Kolejni są Jarosław Pucek (jak kandydat niezależny) z 7,1% głosów oraz Dorota Bonk-Hammermeister z Prawa do Miasta, która uzyskała 4,3% głosów mieszkańców. Niezdecydowanych było 13,4% pytanych.

Ankietowani w większości deklarowali, że wzięliby udział w wyborach - prawie 65% zrobiłoby to na pewno, a prawie 20% - "raczej tak".


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro