Reklama
Reklama

15 milionów złotych dla wielkopolskiej Policji

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

15 milionów złotych otrzyma wielkopolska Policja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pieniądze zostaną wykorzystane na budowę najnowszych rozwiązań teleinformatycznych w jednostkach garnizonu wielkopolskiego. Oznacza to, że do roku 2013 w Wielkopolsce powstanie kilka centrów wspomagania dowodzenia, a wszystkie jednostki policyjne będą zintegrowane w jednolitym systemie informatycznym.

W środę , Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu -inspektor Wojciech Olbryś i Dyrektor Departamentu Wdrażania Regionalnego programu Operacyjnego Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego - Marek Stawujak podpisali preumowę na realizację kluczowego projektu finansowanego z Europejskiego Funduszu Regionalnego. Wartość tego projektu jest oceniana na 15 milionów złotych.

Celem tego projektu jest rozbudowa sieci teleinformatycznych i wdrożenie najnowszych rozwiązań technicznych wspomagających działania Policji na terenie całej Wielkopolski. Przyznane pieniądze pozwolą na wybudowanie szerokopasmowej sieci telekomunikacyjnej w Poznaniu, a takżepomocniczych węzłów w kilku powiatach. Kolejne elementy projektu wiążą się z rozbudową centrów serwerowych w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Pile i Lesznie.

Doposażenie jednostek w rejestratory rozmów telefonicznych, faksów i korespondencji radiowej oraz objęcie ich systemem centralnego zarządzania poprzez sieć to kolejny etap realizacji projektu.

Jednym zelementów Systemu Wspomagania Dowodzenia jest system monitoringu wizyjnego. W ramach projektu system tenzostanie zintegrowany. Ponadto, w ramachinwestycji, pomieszczenia dla służb dyżurnych wyposażane będą w urządzenia do wizualizacji wielkoformatowej, które ułatwią zarządzanie służbami orazodbiór obrazu z kamer monitoringu.

Ostatnimetapem inwestycjibędzie utworzenie 30 publicznych punktów dostępu do internetu w budynkach komend miejskich i powiatowych oraz nakomisariatach Policji w Wielkopolsce.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro