Reklama

Poznań po ulewie: "Trwa wypompywanie wody, na początek z kluczowych ulic"

fot. Michalina
fot. Michalina

Sytuacja na poznańskich ulicach cały czas jest trudna.

Zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski przedstawił krótki raport z Centrum Zarządzania Kryzysowego UM. Intensywne opady deszczu ustąpiły. Wszystkie służby działają, począwszy od Straży Pożarnej, MPK, ZDM i Aquanetu. Trwa wypompywanie wody, na początek z kluczowych ulic. Ruch tramwajowy na PST wyłączony z racji osunięcia skarpy. Na miejscu działają służby. Podobnie pętla Ogrody i al. Wielkopolska - ruch tramwajowy wstrzymany z racji zalania torowisk. Nie działa też kilka sygnalizacji świetlnych - informuje Mariusz Wiśniewski. W szkole Pod Lipami działa już PINB. Potwierdzam, że nikomu nic się nie stało. IMGW zapowiada jeszcze opady, ale o mniejszej intensywności. Prosimy o zachowanie ostrożności - dodaje.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Swoje ciągłe i intensywne działania potwierdzają też strażacy. Cały czas wpływają do nich kolejne zgłoszenia w związku z dzisiejszą ulewą.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro