Reklama

Obława w Nowym Tomyślu: 18-latek atakował kobiety na ulicy i doprowadzał do "innej czynności seksualnej"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Do zdarzeń doszło w środę około południa.

Jak podaje portal pnt.info.pl, policjantów poinformowano o sprawie około 12.30. Na ulicy Zbąszyńskiej nieznany mężczyzna podbiegł do kobiety ją dotknął doprowadzając do innej czynności seksualnej. Następnie uciekł w stronę ulicy Wiatrakowej. Szybko udało się przygotować rysopis sprawcy, a policjanci rozpoczęli poszukiwania.

Przed 14.00 na policję zgłosiła się inna kobieta. Jak wyjaśniała, wracała z dziećmi z przedszkola, gdy w Parku Feliksa nieznany mężczyzna zaatakował ją od tyłu także doprowadzając przez dotyk do innej czynności seksualnej. Policjanci dzięki miejskiemu monitoringowi ustalili jak wyglądał sprawca. Rozpoczęła się obława, w której udział brało kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Ostatecznie sprawcę zatrzymano około 15.00 w rejonie sklepu Kaufland. To 18-latek z gminy Nowy Tomyśl. Prawdopodobnie usłyszy zarzut z artykułu 197 KK. Mówi on: Kto przemocą, groźbą lub podstępem doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro