Reklama
Reklama

Przed nami upalne dni: ZZM wstrzymuje koszenie trawników, Aquanet apeluje o podlewanie ogródków w nocy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Peggychoucair / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Peggychoucair / pixabay.com

Lato jeszcze się nie zaczęło, a już mamy mieć do czynienia z upałem.

W najbliższych dniach termometry w Poznaniu będą pokazywać 30 stopni w cieniu lub więcej. Miasto szykuje się na tak wysokie temperatury. - Ze względu na suszę oraz prognozowane wysokie temperatury powietrza Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował o wstrzymaniu koszenia trawników aż do odwołania - informuje ZZM na Facebooku.

Aquanet natomiast na Facebooku zachęca mieszkańców do tego, by latem podlewać ogrody w godzinach między 23.00 a 6.00 rano. W ten sposób nie będziemy doprowadzać do spadku ciśnienia wody w sieci w godzinach, w których może ona być wykorzystywana np. do kąpieli.

W ubiegłych latach z problemem mierzyli się mieszkańcy m.in. podpoznańskich miejscowości. Zakład Komunalny w Kostrzynie wprowadził wówczas zakaz podlewania wodą z gminnej sieci wodociągowej ogródków przydomowych, terenów zielonych oraz napełniania basenów. W Komornikach apelowano natomiast o "racjonalne i oszczędne korzystanie z wody".

Choć poznański Zarząd Dróg Miejskich nie ogłosił jeszcze, że w upały na ulicach pojawią się polewaczki, można zakładać, że tak się stanie. W trakcie upalnych dni polewanych wodą jest prawie 100 kilometrów ulic. Na każdy z nich wylewanych jest od metra do dwóch metrów sześciennych wody. Jednocześnie po Poznaniu jeździ maksymalnie 8 polewaczek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro