Reklama
Reklama

Osiedle Wieża Jeżyce na terenie Apatora Powogaz. Wieża ciśnień ma dostać drugie życie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W lipcu ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że na terenie, na którym obecnie działa Apator Powogaz przy ulicy Janickiego powstanie nowe osiedle.

Właśnie rok temu dotychczasowy właściciel terenu doszedł do porozumienia z jego nabywcą - deweloperem Echo Investment. W ramach umowy ustalono, że Apator Powogaz do lutego 2022 roku będzie wynajmować teren, w międzyczasie szukając dla siebie nowej lokalizacji. Wiadomo też było, że będzie tu mogło powstać osiedle z budynkami o maksymalnej wysokości 24 metrów.

Teraz właściciel terenu wychodzi z oficjalnym komunikatem w tej sprawie. - Przy ulicy Janickiego w Poznaniu powstanie osiedle mieszkaniowe Wieża Jeżyce. Nazwa projektu pochodzi od dawnej wieży ciśnień, która po rewitalizacji, wraz z otaczającym ją placem, stanie się nie tylko sercem osiedla, ale także nowym miejscem spotkań dla mieszkańców Jeżyc - podaje Echo Investment.

Pierwszy etap inwestycji to 100 mieszkań o powierzchni od 25 do 121 metrów kwadratowych. Każde będzie mieć balkon lub taras. Na ostatnich piętrach mieszkania będą mieć 3 metry wysokości. Lokale mają zostać wyposażone w inteligentne systemy - m.in. sterowania oświetleniem czy zarządzania zamkami w drzwiach.

- Budynki mieszkalne utrzymane będą w spójnej kolorystyce, wpasowującej się w wygląd okolicy. Wieża ciśnień oraz przylegający do niej plac zostaną zrewitalizowane - zapowiada inwestor. Dach wieży ciśnień ma być w miedzianym kolorze, a jej trzon zostanie odmalowany i pokryty półprzeźroczystymi rurkami. Na osiedlu pojawią się ładowarka pojazdów elektrycznych oraz dwukondygnacyjne garaże podziemne. Osiedle ma być częściowo wyłączone z ruchu samochodowego.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro