Koronawirus: szpital przy Szwajcarskiej nie będzie już wiodący. Tę rolę przejmie szpital MSWiA
Wojewoda Michał Zieliński podjął ważną decyzję w sprawie Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu.
- Od 1 lipca 2021 roku ww. szpital będzie posiadał łóżka "buforowe" dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 oraz 36 łóżek dla pacjentów z COVID-19, w tym 12 łóżek z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej - poinformował Tomasz Stube z gabinetu wojewody.
Decyzja to efekt przebiegu pandemii w naszym regionie, uwzględniono też charakter szpitala przy Szwajcarskiej. Placówka realizuje zadania w ramach centrum urazowego, urologii, specjalistycznych świadczeń kardiochirurgicznych i neurochirurgicznych.
- Lecznica aktualnie posiada zaangażowanych do leczenia pacjentów z COVID-19 - 420 łóżek (2 i 3 poziom zabezpieczenia), co na tym etapie pandemii daje możliwość wykorzystania potencjału podmiotu leczniczego dla pacjentów z innymi schorzeniami. Wojewoda, zaplanował zmianę szpitala wiodącego z Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia z ZOL SPZOZ w Poznaniu na Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego w Poznaniu - przekazał Tomasz Stube.
- Obecnie model docelowy zakłada zachowanie działalności szpitala tymczasowego utworzonego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich poprzez stałe utrzymanie 1 modułu podstawowego, tj. 56 łóżek oraz 10 łóżek respiratorowych z możliwością szybkiego, bieżącego reagowania poprzez uruchamianie kolejnych modułów w zależności od liczby zachorowań - dodał.
Najpopularniejsze komentarze