Reklama

Kolejne dzikie wysypiska na nadwarciańskich łąkach: "statystyki są niepokojące"

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Tym razem śmieci z budowy wyrzucono w rejonie Naramowic.

Strażnicy miejscy z Referatu Północ regularnie odwiedzają naramowickie łąki nad Wartą. Niestety, ale poznaniacy nie tylko spędzają tu czas wolny. Niektórzy wykorzystują ten teren do porzucania śmieci. - Tak też było w rejonie ul. Karpiej i Czarnucha, gdzie porzucono odpady budowlane i komunalne. Po interwencji strażnika rejonowego sprzątaniem wysypisk zajęli się zarządcy zanieczyszczonych nieruchomości - wyjaśniają mundurowi.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Choć w tym przypadku śmieci szybko usunięto, problem śmiecenia wciąż pozostaje aktualny. - Statystyki w tym względzie są niepokojące. Liczba interwencji przeprowadzonych przez strażników w pierwszych czterech miesiącach roku, w porównaniu do roku poprzedniego, znacznie wzrosła - dodają. W całym mieście odkryto prawie 500 nielegalnych wysypisk. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich niespełna 200. W tym roku, w cztery miesiące, ukarano za śmiecenie 452 osoby. W ubiegłym było ich niespełna 250.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro