Reklama
Reklama

Będzie więcej pieniędzy na remont poznańskich jezdni i chodników?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM

Zgodnie z przygotowanymi projektami uchwał w kolejnych latach rady osiedli maja znacznie zyskać finansowo. Dodatkowe środki mają być przeznaczone między innymi na remonty jezdni i chodników.

W tym roku na ten cel z tzw. środków celowych przeznaczonych jest 793 tysięcy złotych. W 2022 i 2023 może to być nawet odpowiednio 3 i 4 miliony złotych, czyli ponad dwa i trzy razy więcej niż obecnie.

Dzięki tym środkom większa liczba poszczególnych osiedli będzie mogła przeprowadzić więcej remontów jezdni lub chodników. Będzie można także zwiększyć ich zakres. Właśnie te prace są jednymi z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

W przypadku nowych rozwiązań środki będzie można przydzielić bardziej równomiernie i przyznać je większej liczbie rad osiedli. Dla przykładu ZDM podaje między innymi Radę Osiedla Stare Miasto - w poprzednim roku miała ze środków celowych 39 667 zł, w tym 45 902 zł, a z symulacji po nowych rozwiązaniach w 2022 roku może otrzymać: około 160 000 złotych. Rada Osiedla Główna nie mogła liczyć na środki celowe a może otrzymać 35 000 zł. Dla RO Starołęka - Minikowo - Marlewo zamiast odpowiednio: 30 299 zł, 34 256 zł będzie to w przybliżeniu 120 000 zł.

Już po tych kilku przykładach widać, że zmiana będzie ogromna i na pewno pozwoli na poprawienie wygody i komfortu życia mieszkańców. Trzeba dodać, że tego typu remonty finansowane są także z innych środków - jak dla przykładu wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania - kończy rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro