Reklama
Reklama

Żyrafy z poznańskiego zoo przeprowadziły się do nowego pawilonu

fot. ZOO Poznań / Facebook
fot. ZOO Poznań / Facebook

Żyrafy z poznańskiego zoo mogą cieszyć się już nowym domem.

Jak poinformowała placówka, zakończyła się przeprowadzka zwierząt do nowego pawilonu. W całej operacji pomogła doświadczona ekipa transportowa z Zoo Dvur Kralove.

Wiosenne last minute dla twojej skóry! Zabiegi DERMALOGICA oraz peelingi PEEL MISSION w promocyjnej cenie -15%. Rezerwacja Tel. 607 608 867-> online www.wonderland.pl
REKLAMA

- Teraz zwierzęta muszą odpocząć i zapoznać się z nowym otoczeniem, nauczyć się przechodzić do poszczególnych pomieszczeń - boksów w stajni na zapleczu, na wybieg wewnętrzny, na wybiegi zewnętrzne. Potrwa to zapewne kilka tygodni - tłumaczą pracownicy zoo.

W ciągu kilku tygodni spodziewany jest przyjazd nosorożców, które również zamieszkają w nowym budynku. Zwierzęta będzie odwiedzać po zakończeniu aklimatyzacji.

Pawilon dla żyraf i nosorożców ma 2220 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i niemal 9 metrów wysokości. Dla zwierząt przygotowano w nim boksy wewnętrzne, których bezkontaktową obsługę zapewni system bram przesuwnych. Wewnątrz budynek dysponuje również częścią przeznaczoną dla gości, dla których będzie można przez cały rok prowadzić działania z zakresu edukacji przyrodniczej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro