Reklama
Reklama

Znów przyznane zostaną Stypendia Miasta Poznania. Stypendyści mogą liczyć na ponad 1000 zł miesięcznie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. StockSnap / Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. StockSnap / Pixabay

Stypendia przeznaczone są dla laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych podejmujących studia w Poznaniu. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca.

Laureaci i finaliści olimpiad mogą liczyć na stypendia w wysokości ponad 1000 zł miesięcznie, przyznawane są na jeden rok akademicki - od października do czerwca. Kandydaci, którym przyznane zostanie stypendium, uzyskają tytuł "Stypendysty Miasta Poznania". Osoby te, dzięki swoim osiągnięciom, będą sławić imię nie tylko swojej uczelni, ale i Miasta Poznania, tym samym staną się ambasadorami marki "Akademicki Poznań". Do tej pory udało się wesprzeć już niemal 360 młodych talentów - informują miejscy urzędnicy.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Program stypendialny ma zachęcić utalentowanych absolwentów i absolwentki szkół średnich z całego kraju do kontynuowania edukacji właśnie w stolicy Wielkopolski. Wspierając stypendystów i stypendystki finansowo, chcemy stworzyć im jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju swoich umiejętności. Ich kolejne sukcesy naukowe z pewnością przyczynią się do wzmocnienia pozycji Poznania jako ośrodka akademickiego - mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania.

Wnioski o stypendium na rok akademicki 2021/2022 mogą składać laureaci i finaliści olimpiad: Artystycznej, Biologicznej, Chemicznej, Filozoficznej, Fizycznej, Geograficznej, Historycznej, Informatycznej, Języka Angielskiego, Języka Białoruskiego, Języka Francuskiego, Języka Łacińskiego, Języka Niemieckiego, Języka Rosyjskiego, Literatury i Języka Polskiego, "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego", Matematycznej, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy deklaracja podjęcia studiów od października 2021 r. na poznańskiej uczelni. Termin składania wniosków mija 20 czerwca. Wniosek o stypendium oraz pozostałe wymagane dokumenty należy złożyć w formie papierowej w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania (Poznań, pl. Kolegiacki 17, przy wejściu znajduje się skrzynka podawcza) lub przesłać na adres: Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej, Urząd Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań - tłumaczą urzędnicy.

Ponadto wniosek w wersji edytowalnej (plik Word) oraz pozostałe dokumenty w formie skanu należy przesłać elektronicznie na adres: [email protected] - dodają.

Program stypendialny realizowany jest przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro