Reklama
Reklama

Grunwaldzka: trwa budowa dróg rowerowych wzdłuż trasy

fot. PIM
fot. PIM

Inwestycja jest prowadzona między rondem Skubiszewskiego i ulicą Jugosłowiańską.

- Prace prowadzone są po północnej stronie ulicy, między ulicami Węgorka a Rumuńską, a po południowej - na wysokości biurowca Pixel - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Na odcinku między ulicami Węgorka a Rumuńską ułożono już sieć elektryczną, obecnie prace związane z siecią ciepłowniczą prowadzi tam Veolia. Przed biurowcem Pixel rozpoczęły się roboty rozbiórkowe i układanie kabli elektrycznych. Niebawem ruszą prace od strony ronda Skubiszewskiego - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu PIM.

Na odcinku od ronda Skubiszewskiego do ulicy Rumuńskiej powstanie dwukierunkowa droga rowerowa po północnej stronie ulicy. - Po stronie południowej, po której wymieniona zostanie również nawierzchnia chodnika, zaplanowano roboty na odcinku od ronda Skubiszewskiego do ul. Jugosłowiańskiej. Przewidziano też m.in. przebudowę nawierzchni skrzyżowania z ul. Węgorka, na którym - podobnie jak na skrzyżowaniu z ul. Jugosłowiańską - przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna - podają PIM.

Jesienią odcinek trasy rowerowej połączy rondo Skubiszewskiego z ulicą Jugosłowiańską. Tym samym powstanie brakujący fragment drogi rowerowej pomiędzy Junikowem i Międzynarodowymi Targami Poznańskimi w centrum miasta.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro