Reklama
Reklama

Łukasz Trałka podpisał nową umowę. Później zostanie w Warcie Poznań w nowej roli?

fot. Klaudia Berda / Warta Poznań
fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Wcześniejsze zapowiedzi znalazły oficjalne potwierdzenie.

Defensywny pomocnik, mający za sobą świetny sezon na boiskach PKO BP Ekstraklasy, podpisał nowy kontrakt z Wartą Poznań, ważny do czerwca 2022 roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Było wiele okoliczności, które skłaniały mnie do podpisania nowego kontraktu, jednak najważniejsza była ta chęć dalszej gry. Rok temu sytuacja wyglądała inaczej, ale z biegiem czasu uznaliśmy, że to nie jest jeszcze czas na to, żeby kończyć. Teraz miałem o wiele więcej argumentów za tym, żeby pograć jeszcze w piłkę przez kolejny rok. Mamy za sobą udany sezon z Wartą Poznań i to też miało znaczenie. Bardzo się z tego cieszę, że sprawy potoczyły się szybko i jesteśmy po podpisaniu kolejnej umowy - powiedział piłkarz.

Trałka trafił do Warty w 2019 roku. Najpierw pomógł awansować, a później miał ogromny wkład w zajęcie 5. miejsca w ekstraklasie. Dołączył ponadto do grona zawodników, którzy mają na koncie 400 i więcej występów w najwyższej klasie rozgrywkowej, a teraz zamierza dorzucić do tego kolejne spotkania.

- Najważniejsza jest drużyna i to z nią są związane moje największe plany na nowy sezon. Wiadomo, że ciężko będzie powtórzyć ten wynik, który zrobiliśmy w tym roku. Nie będę tu czarował i opowiadał, że powtórzymy to 5. miejsce w tabeli lub zajmiemy wyższe. To będzie inny sezon, z większą liczbą drużyn. Mam nadzieję, że wrócą kibice i zobaczymy, jak będzie nam się grało przy większej publiczności. Po to rok temu wchodziliśmy do Ekstraklasy, żebyśmy mogli grać regularnie z kibicami na trybunach i teraz mam nadzieję, że to się spełni. Jestem pozytywnie nastawiony do tego, by rywalizować w lidze w kolejnym sezonie - dodał 37-latek.

Robert Graf, dyrektor sportowy Warty, nie ukrywał, że Trałka może zostać przy Drodze Dębińskiej nawet po zakończeniu kariery. - Przedłużyliśmy kontrakt z Łukaszem o kolejny rok. To była prosta i jasna decyzja dla nas. Łukasz daje nam ogromną jakość sportową na boisku, ale jest też nieocenioną osobą dla nas wszystkich poza boiskiem. Jesteśmy przekonani o tym, że nadal będzie prezentował wysoki poziom, a myślę, że jednocześnie będziemy go powoli przygotowywali do nowej roli w Klubie - zdradził.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
122.56 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro