Reklama

Kolejorz skończył na 11. miejscu. Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1

fot. Paweł Rosolski
fot. Paweł Rosolski

Nie tak miało wyglądać pożegnanie z sezonem 2020/21 w wykonaniu Lecha Poznań.

Kolejorz podzielił się punktami z Górnikiem Zabrze, co oznacza, że zajął ostatecznie 11. miejsce w tabeli. To wynik - delikatnie rzecz ujmując - znacznie poniżej możliwości klubu i oczekiwań kibiców. Ci zresztą dali wyraz swojemu niezadowoleniu, m.in. poprzez wywieszenie w niedzielę transparentów, atakujących dyrektora sportowego Tomasza Rząsę i trenera przygotowania fizycznego Andrzeja Kasprzaka. To według fanów jedni z winowajców obecnej sytuacji.

W starciu z Górnikiem Lech stworzył sobie kilka niezłych okazji, ale tylko jedną zamienił na gola, a na listę strzelców wpisał się Ramirez. Poza nim blisko trafienia był m.in. Salamon, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Goście odpowiedzieli bardzo ładnym strzałem Jimeneza.

Teraz przed lechitami kilka tygodni odpoczynku, a następnie ciężka praca podczas przygotowań. Trener Skorża głośno mówi o zdobyciu mistrzostwa, a kibice z okazji 100-lecia oczekują nie tylko wygrania ligi, ale i triumfu w Pucharze Polski.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)

Składy:

Lech: Van der Hart; Satka, Salamon, Rogne (Kraweć 90'), Puchacz, Karlstrom (Tiba 65'), Kwekweskiri, Sykora (Skóraś 65'), Ramirez (Marchwiński 87'), Kamiński, Johannsson (Pacławski 87').

Rezerwowi: Bednarek, Kraweć, Marchwiński, Dejewski, Pacławski, Skóraś, Szymczak, Tiba.

Górnik: Chudy; Pawłowski, Gryszkiewicz, Wiśniewski, Kubica, Janża, Manneh (Michalski 83'), Wojtuszek (Rostkowski 83'), Nowak, Jimenez, Sobczyk (Prochazka 24').

Rezerwowi: Kudła, Neugebauer, Paluszek, Prochazka, Rostkowski, Michalski, Eizenchart, Krawczyk.

Bramki: Ramirez 9' - Nowak 77'

Kartki: Manneh 53' (żółta), Ramirez 55' (żółta), Puchacz 78' (żółta)

Sędzia: Artur Aluszyk

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro