Reklama
Reklama

Poznaniacy korzystają z wiosny. Tłumy ciągną do zoo

fot. Kajetan
fot. Kajetan

Poznaniacy z utęsknieniem wyczekiwali na wiosenną pogodę.

Aura w końcu okazała się łaskawa i niedzielny spacer nie wiąże się już z koniecznością założenia grubego odzienia czy ryzykiem zmoknięcie. Mieszkańcy miasta chętnie korzystają z tej możliwości, co widać na ulicach, skwerach, w parkach i w centrum miasta. Wiele osób wypoczywa również nad Wartą lub spaceruje brzegiem poznańskich jezior.

Sporo ludzi korzysta też z możliwości odwiedzenia poznańskiego zoo, które pod koniec kwietnia otwarło swe bramy po przerwie spowodowanej koronawirusem. Spory "potok" ludzi, zmierzających do placówki, można zauważyć na ulicy Krańcowej. Część gości jako środek transportu wybrało własny samochód, co natychmiast znalazło swoje odzwierciedlenie na prowadzącej do zoo ulicy - korek sięga skrzyżowania z ul. Warszawską.

Nowe ZOO w sezonie letnim, który trwa do końca września, będzie pracować w godzinach 9.00 - 19.00 we wszystkie dni tygodnia, także w święta. Bilet normalny kosztuje 23 złote, a ulgowy 13 złotych. Dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie. Przypominamy, że na terenie ogrodu obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro