Reklama

Os. Tysiąclecia: dzik zaatakował seniorkę. "Zakupy rozrzucone na kilka metrów"

fot. Bartosz
fot. Bartosz

O zdarzeniu poinformował nas Czytelnik. Dziś przy os. Tysiąclecia około godziny 14:20, niedaleko przystanku tramwajowego, dzik zaatakował kobietę. Na filmiku sytuacja chwilę po zdarzeniu (2-3min), jak przechodnie już pomogli leżącej starszej Pani a auta próbowały go przegonić z tego miejsca.... podobno zaatakował bo miała torbę z zakupami. Torba była rozerwana a zakupy były rozrzucone przez dzika na kilka metrów. W oddali była reszta rodzinki z młodymi... - pisze Bartosz i przesyła nagranie.

Do tej pory nie mamy informacji, by kobiecie stało się coś poważnego. Nieoficjalnie jeden z Czytelników poinformował nas, że seniorka ma złamaną rękę z przemieszczeniem i czeka ją operacja.


Dziki pojawiają się w Poznaniu od lat. Można już je spotkać niemal w każdym punkcie miasta. Jednak od pewnego czasu coraz częściej zdarza się nam dostawać informacje od Czytelników o ich ataku, głównie na psy, ale też na ludzi.

A my przy okazji jak zwykle przypominamy, że takie spotkania mogą być niebezpieczne. Najlepiej w takich przypadkach nie denerwować zwierzęcia i zadzwonić na przykład właśnie do służb. Funkcjonariusze mają swoje procedury, które pozwalają na kontakt z odpowiednimi specjalistami w zależności od konkretnego przypadku.

Jak już informowaliśmy urzędnicy cały czas zastanawiają się jak problem rozwiązać nie krzywdząc przy tym zwierząt. Według informacji Radia Poznań dziki mają być między innymi wywożone do miejskich lasów, gdzie będą dla nich przygotowywane specjalnie paśniki, które mają je zachęcić by tam zostały. O szczegółach pisaliśmy tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro