Reklama
Reklama

Kolejne ostrzeżenie IMGW dla Wielkopolski. Od niedzieli ponad 20 stopni w cieniu!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Arcaion / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Arcaion / pixabay.com

To już ostatnie przymrozki w sezonie?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla środkowej i północnej części województwa. Chodzi o przymrozki, które mogą wystąpić w nocy z piątku na sobotę. - Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 0 C, przy gruncie do około -3 C - czytamy w ostrzeżeniu.

Jeszcze w piątek w Poznaniu czeka nas niezbyt korzystna pogoda - będzie padać deszcz, a do tego termometry pokażą maksymalnie 9 stopni. Noc z możliwymi przymrozkami. W sobotę termometry będą pokazywać około 13 stopni, mogą występować przelotne opady, ale przez chmury przebije się też słońce.

Prawdziwy wybuch wiosny nastąpi natomiast w niedzielę. W Poznaniu termometry mają pokazać ponad 20 stopni w cieniu. W poniedziałek temperatura wzrośnie do 23 stopni, a we wtorek ma być nawet ponad 25 stopni Celsjusza w cieniu. Na środę wstępnie prognozowane są burze, po których temperatura ma się obniżyć, ale nieznacznie - wciąż ma oscylować w okolicy 20 stopni. Co istotne, wzrośnie też temperatura w nocy. Ta z niedzieli na poniedziałek przyniesie temperatury rzędu 9 stopni, a kolejne będą jeszcze cieplejsze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro