Reklama
Reklama

Wpadł gang kradnący samochody w Wielkopolsce. Odzyskano auto warte 60 tysięcy złotych

fot. policja
fot. policja

Z ustaleń pilskich policjantów wynika, że grupa mogła ukraść nawet 18 samochodów marek Renault i Mazda.

- Kryminalni oraz śledczy Komendy Powiatowej Policji w Pile pracują nad sprawą kradzieży pojazdów, które miały miejsce na terenie województwa wielkopolskiego. W ramach postępowania zostało już zatrzymanych 8 osób, które zajmowały się tym przestępczym procederem. Zebrany materiał dowodowy wskazuje także, że ta grupa mogła dokonać kradzieży co najmniej 18 samochodów marki Renault oraz Mazda - wyjaśnia Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Kolejna realizacja w ramach tej sprawy miała miejsce 27 kwietnia na terenie powiatu chodzieskiego. Zatrzymano 3 osoby w wieku od 48 do 57 lat. - Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić dwójce z nich zarzuty umyślnego paserstwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli również znaczną ilość części samochodowych, które mogą pochodzić z kradzionych pojazdów marki Renault oraz Mazda. Ponadto policjanci zabezpieczyli od jednego ze sprawców mienie w kwocie 15 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary. Wobec dwójki mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego - dodaje.

Także 27 kwietnia policjanci działali na terenie powiatu ostrowskiego. Tam odnaleziono skradziony wcześniej samochód Renault Captur o wartości 60 tysięcy złotych. Wiadomo, że został skradziony pod koniec ubiegłego roku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. - Wstępna analiza biegłego z zakresu mechanoskopii wykazała, że sprawcy dokonali przerobienia oryginalnego numeru VIN tego samochodu - kończy.

To nie koniec zatrzymań w tej sprawie, która ma charakter rozwojowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro