Reklama

Krok bliżej następnej wielkopolskiej obwodnicy

fot. Google Street View

Tym razem chodzi o obwodnicę Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu DK15.

- Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej dla budowy obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu drogi krajowej nr 15. Termin składania ofert został wyznaczony na 1 czerwca. Obwodnica będzie realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 - wyjaśnia Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

- Zadanie polega na opracowaniu projektu przebiegu obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu DK15 o długości około 19 km w stopniu szczegółowości pozwalającym na uzyskanie decyzji środowiskowej. Wykonawca na realizację przedmiotu zamówienia będzie miał 36 miesięcy od daty podpisania umowy. W tym czasie musi opracować STEŚ, uzyskać Decyzję o Środowiskowych Uwarunkowaniach oraz opracować Koncepcję Programową, dzięki czemu poznamy przebieg obwodnicy - dodaje.

W Wielkopolsce, w ramach programu budowy 100 obwodnic, powstać mają nie tylko obwodnica Krotoszyna, ale też Żodynia, Gostynia, Koźmina Wielkopolskiego, Kalisza, Strykowa, Kamionnej oraz Grzymiszewa. Wszystkie inwestycje mają się zakończyć maksymalnie w 2030 roku.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro