Reklama

Będzie nowy bilet dla rodziców i dzieci

fot. ZTM
fot. ZTM

Od 1 czerwca 2021r. wśród biletów specjalnych ZTM Poznań dostępna będzie także nowa wersja biletu dla rodziców i dzieci z rodzin wychowujących czworo i więcej dzieci.

Niebawem oprócz obecnie obowiązującego biletu na 366 dni w cenie 120 zł (na strefę A+B+C+D), duże rodziny będą miały także do dyspozycji wersję biletu 4+ na 90 dni w cenie 30 zł. Uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Miasta Poznania.

Wprowadzenie biletu jest efektem konsultacji z Radą Rodziny Dużej, która zawnioskowała o rozważenie rozszerzenia taryfy o bilet 4+ na okres krótszy niż 366 dni. Bilet przysługuje niezależnie od sytuacji materialnej, ale rodzina musi mieszkać w Poznaniu lub na terenie jednej z 19 gmin objętych porozumieniem transportowym. Są to: Czerwonak, Dopiewo, Duszniki, Luboń, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne i Zaniemyśl - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Drugim istotnym warunkiem do zakupu biletu 4+ jest rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych w urzędzie skarbowym z siedzibą na terenie miasta Poznania w/w gminy, bez względu na to, czy te osoby osiągają dochód.

Uprawnienie do biletu 4+ oraz sam bilet są zapisywane na indywidualnych kontach użytkowników w systemie PEKA oraz na imiennych kartach PEKA.

Uprawnienie do korzystania z w/w biletu jest zapisywane do 30 czerwca następnego roku. W momencie zainteresowania klienta zakupem kolejnego biletu należy powtórzyć procedurę, czyli złożyć Oświadczenie posiadacza karty PEKA dot. miejsca rozliczania podatku dochodowego i przedłożyć dokument potwierdzający zapłacenie podatku na rzecz Poznania lub jednej z gmin objętych porozumieniem transportowym oraz zapisanie uprawnienia
w systemie PEKA i karcie PEKA
- kończy rzecznik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
20.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro