Skorża ma pierwszą wygraną. Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:0

W meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań pokonał przy Bułgarskiej Lechię Gdańsk. Zwycięstwo było w pełni zasłużone.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielkich emocji, a nawet celnego strzału. Kolejorz słabo wszedł w mecz i miał spore problemy z wysokim pressingiem Lechii. Z czasem gospodarze poukładali swoją grę, stworzyli nawet kilka składnych akcji, trudno było jednak mówić o jakiejś wielkiej dominacji i ostatecznie przed przerwą nie oglądaliśmy bramek.

Kolejorz objął prowadzenie w 52. minucie. Z lewej strony dośrodkował Puchacz, piłka poleciała w okolice dalszego słupka, a tam był kompletnie niepilnowany Skóraś, który dopełnił formalności.

Chwilę później Lech wyprowadził drugi cios. W polu karnym faulowany był Ishak, sędzia po konsultacji z wozem VAR wskazał na 11. metr, a wyrok osobiście wykonał Szwed.

Lechia próbowała jeszcze się podnieść, ale Lech nie dał jej na to szansy. Bardzo ładną, dwójkową akcję rozegrali Ramirez z Kamińskim, a ten pierwszy wykończył ją skutecznym strzałem z kilkunastu metrów. Chwilę później młody Polak opuścił boisko z powodu kontuzji.

Trzeci gol oznaczał koniec emocji. Trener Skorża pozwalał sobie na kolejne zmiany, ściągając z boiska liderów, nie pomogło to już jednak Lechii. Środowe zwycięstwo pozwoli nabrać zespołowi nieco pewności siebie, oznacza też zachowanie szans na czwartą pozycję, mogącą dać grę w kwalifikacjach pucharów.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:0 (0:0)

Lech: Van der Hart - Kamiński (Sykora 67'), Satka, Salamon, Rogne, Puchacz (Kraweć 82'), Skóraś, Tiba (Karlstroem 82'), Kwekweskiri, Ramirez (Marchwiński), Ishak (Szymczak 72')

Rezerwowi: Bednarek, Kraweć, Karlstrom, Szymczak, Czerwiński, Marchwiński, Dejewski, Sykora, Johannsson

Lechia: Kuciak - Pietrzak (Udovicić 61'), Kopacz, Maloca, Fila, Biegański (Koperski 76'), Kałuziński (Żukowski 61'), Gajos, Ceesay (Conrado 46'), Zwoliński, Paixao

Rezerwowi:Alomerović, Udovicić, Haydary, Żukowski, Conrado, Maulana Vikri, Musolitin, Kryeziu, Koperski

Bramki: Skóraś 52', Ishak 57' (k), Ramirez 66'

Kartki: Ceesay 16' (żółta), Paixao 34' (żółta), Puchacz 77' (żółta), Conrado 81' (żółta),

90
3 minuty doliczone
67
Bardzo ładna, dwójkowa akcja Kamińskiego i Ramireza, wykończona przez tego drugiego strzałem z kilkunastu metrów
53
Dośrodkowanie Puchacza z lewej strony, Skóraś był niepilnowany na długim słupku i z bliskiej odległości zdobył gola
24
Lech ewidentnie nie chce podejmować zbyt dużego ryzyka, czeka głównie na ruchy Lechii
21
Tym razem obrona Lechii poradziła sobie skuteczniej
20
Dośrodkowanie Kwekwe i piłka wybita na kolejny korner
19
W końcu uderzenie Tiby zza pola karnego, piłka odbiła się jednak od Ishaka i opuściła boisko, a Kuciak musnął futbolówkę i jest rzut rożny