Reklama
Reklama

Korki przy skrzyżowaniu Grochowska / Grunwaldzka: ruszyły prace!

fot. PIM

Zgodnie z zapowiedziami, w nocy wprowadzono tu nową organizację ruchu.

Najgorzej jest obecnie na dojeździe do skrzyżowania ulicą Grochowską od strony Promienistej oraz Grunwaldzką od strony Bułgarskiej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 30 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu. Najpierw przeprowadzona zostanie rozbiórka i demontaż włazów oraz kratek ściekowych, następnie sfrezowana zostanie nawierzchnia na skrzyżowaniu, a w końcu pojawi się tu nowa nawierzchnia. - W trakcie pierwszego etapu prac kierowcom poruszającym się w obie strony ul. Grunwaldzką na odcinku od ul. Marszałkowskiej do ul. Ostroroga zostaną udostępnione wyłącznie zewnętrzne pasy ruchu. Z kolei dojeżdżający do skrzyżowania z obu stron ul. Grochowską będą mieli po jednym pasie ruchu, służącym wyłącznie do skrętu w prawo (w ul. Grunwaldzką), bez możliwości jazdy na wprost oraz bez możliwości skrętu w lewo - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Aby mogli kontynuować jazdę tą ulicą, wyznaczone zostaną nawroty na ul. Grunwaldzkiej, zlokalizowane na wysokości ul. Promienistej i Marszałkowskiej. Na obszarze objętym zmianami w organizacji ruchu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na czas robót czasowo zamykane będą naprzemiennie przejścia dla pieszych przez ul. Grunwaldzką po obu stronach skrzyżowania z ul. Grochowską - dodają.

Wraz z postępem prac, organizacja ruchu będzie modyfikowana. TUTAJ piszemy o zmianach w komunikacji miejskiej.

Jeśli pogoda pozwoli, nowa nawierzchnia powinna być ułożona na skrzyżowaniu pod koniec tygodnia. - Na kolejne dni zaplanowano wykonywanie pętli indukcyjnych, regulację kratek ściekowych, montaż zestawów naprawczych na włazach oraz wprowadzenie oznakowania poziomego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro