Reklama
Reklama

Korki przy skrzyżowaniu Grochowska / Grunwaldzka: ruszyły prace!

fot. PIM
fot. PIM

Zgodnie z zapowiedziami, w nocy wprowadzono tu nową organizację ruchu.

Najgorzej jest obecnie na dojeździe do skrzyżowania ulicą Grochowską od strony Promienistej oraz Grunwaldzką od strony Bułgarskiej.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu. Najpierw przeprowadzona zostanie rozbiórka i demontaż włazów oraz kratek ściekowych, następnie sfrezowana zostanie nawierzchnia na skrzyżowaniu, a w końcu pojawi się tu nowa nawierzchnia. - W trakcie pierwszego etapu prac kierowcom poruszającym się w obie strony ul. Grunwaldzką na odcinku od ul. Marszałkowskiej do ul. Ostroroga zostaną udostępnione wyłącznie zewnętrzne pasy ruchu. Z kolei dojeżdżający do skrzyżowania z obu stron ul. Grochowską będą mieli po jednym pasie ruchu, służącym wyłącznie do skrętu w prawo (w ul. Grunwaldzką), bez możliwości jazdy na wprost oraz bez możliwości skrętu w lewo - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Aby mogli kontynuować jazdę tą ulicą, wyznaczone zostaną nawroty na ul. Grunwaldzkiej, zlokalizowane na wysokości ul. Promienistej i Marszałkowskiej. Na obszarze objętym zmianami w organizacji ruchu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na czas robót czasowo zamykane będą naprzemiennie przejścia dla pieszych przez ul. Grunwaldzką po obu stronach skrzyżowania z ul. Grochowską - dodają.

Wraz z postępem prac, organizacja ruchu będzie modyfikowana. TUTAJ piszemy o zmianach w komunikacji miejskiej.

Jeśli pogoda pozwoli, nowa nawierzchnia powinna być ułożona na skrzyżowaniu pod koniec tygodnia. - Na kolejne dni zaplanowano wykonywanie pętli indukcyjnych, regulację kratek ściekowych, montaż zestawów naprawczych na włazach oraz wprowadzenie oznakowania poziomego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro