Reklama
Reklama

Częściowe zamknięcie skrzyżowania Grunwaldzka/Grochowska. Będą zmiany w komunikacji miejskiej

fot. ZTM
fot. ZTM

Od poniedziałku zaczną obowiązywać zmiany w kursowaniu kilku linii autobusowych.

Wtedy rozpoczną się prace na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Grochowskiej (więcej pisaliśmy o tym tutaj), co oznacza m.in. jego częściowe zamknięcie.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, spowoduje to następujące zmiany:
- dla autobusów linii 169 i 182 na węźle Grochowska zmieniona będzie lokalizacja przystanków: w kierunku os. Sobieskiego i os. Wichrowe Wzgórze obowiązywać będzie przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem z ul. Grochowską (na wysokości ul. Włodkowica) oraz przystanek stały na ul. Grochowskiej w kierunku ul. Marcelińskiej. W kierunku os. Kopernika i Górczyna obowiązywać będzie tylko przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za ul. Grochowską (na wysokości ul. Sowińskiego),
- dla autobusów linii nocnych 214 i 224 (od poniedziałku 19 kwietnia od godz. 4:00) zmieniona będzie lokalizacja przystanków na węźle Grochowska: w kierunku ronda Kaponiera i Naramowic obowiązywać będzie przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem z ul. Grochowską (na wysokości ul. Włodkowica), a w kierunku Junikowa obowiązywać będzie przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za ul. Grochowską (na wysokości ul. Sowińskiego).

Ponadto część przystanków zmieni swoją lokalizację:
- Grochowska na ul. Grunwaldzkiej w kierunku Junikowa - przystanek zostanie przesunięty bliżej ul. Cześnikowskiej (na wysokość ul. Sowińskiego). Oprócz autobusów linii 214 i 224 będą się na nim zatrzymywać autobusy linii 169 i 182 w kierunku os. Kopernika i Górczyna,
- Grochowska na ul. Grunwaldzkiej w kierunku ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego - zostanie przesunięty bliżej ul. Ostroroga (na wysokość ul. Włodkowica). Oprócz autobusów linii 214 i 224 będą się na nim zatrzymywać autobusy linii 169 i 182 w kierunku os. Wichrowe Wzgórze i os. Sobieskiego.

Przystanek Grochowska na ul. Grochowskiej w kierunku ul. Promienistej będzie tymczasowo wyłączony z użytkowania (autobusy linii 169 i 182 będą zatrzymywać się na ul. Grunwaldzkiej przy ul. Cześnikowskiej).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro