Reklama
Reklama

Spore utrudnienia komunikacyjne od poniedziałku: tym razem na Grunwaldzkiej

fot. PIM
fot. PIM

Są związane z wymianą nawierzchni na skrzyżowaniu z ulicą Grochowską.

Prace mają się tu rozpocząć w poniedziałek, 19 kwietnia. - Zaplanowane na przyszły tydzień roboty to dokończenie prac przeprowadzonych na ul. Grunwaldzkiej w październiku i listopadzie ubiegłego roku, przerwanych ze względu na zimowe warunki pogodowe. Jesienią nowa nawierzchnia pokryła odcinek od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Słonecznej. Coraz cieplejsze noce pozwalają na to, by teraz dokończyć te prace i wymienić nawierzchnię na skrzyżowaniu z Grochowską - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Najpierw przeprowadzona zostanie rozbiórka i demontaż włazów oraz kratek ściekowych, następnie sfrezowana zostanie nawierzchnia na skrzyżowaniu, a w końcu pojawi się tu nowa nawierzchnia. - W trakcie pierwszego etapu prac kierowcom poruszającym się w obie strony ul. Grunwaldzką na odcinku od ul. Marszałkowskiej do ul. Ostroroga zostaną udostępnione wyłącznie zewnętrzne pasy ruchu. Z kolei dojeżdżający do skrzyżowania z obu stron ul. Grochowską będą mieli po jednym pasie ruchu, służącym wyłącznie do skrętu w prawo (w ul. Grunwaldzką), bez możliwości jazdy na wprost oraz bez możliwości skrętu w lewo - dodają. - Aby mogli kontynuować jazdę tą ulicą, wyznaczone zostaną nawroty na ul. Grunwaldzkiej, zlokalizowane na wysokości ul. Promienistej i Marszałkowskiej. Na obszarze objętym zmianami w organizacji ruchu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na czas robót czasowo zamykane będą naprzemiennie przejścia dla pieszych przez ul. Grunwaldzką po obu stronach skrzyżowania z ul. Grochowską.

Wraz z postępem prac, organizacja ruchu będzie modyfikowana. - Po ułożeniu nowej nawierzchni bitumicznej na wewnętrznych pasach ul. Grunwaldzkiej pokryje ona zewnętrzne pasy jezdni ul. Grunwaldzkiej przylegające do skrzyżowania z ul. Grochowską od strony zachodniej. W tym czasie kierowcy dojeżdżający ul. Grunwaldzką do skrzyżowania od strony stadionu, już od wysokości ul. Cześnikowskiej, do dyspozycji będą mieli wewnętrzny pas ruchu służący do jazdy na wprost i skrętu w prawo. Pojazdom dojeżdżającym do skrzyżowania z przeciwnej strony umożliwiona zostanie jazda na wprost lewym, skrajnym pasem oraz skręt w prawo, w ul. Grochowską, prawym pasem. W tym etapie ruch ulicą Grochowską od skrzyżowania z ul. Promienistą do ul. Grunwaldzkiej odbywać się będzie w obu kierunkach po jednym pasie jezdni zachodniej ul. Grochowskiej (z wyjątkiem dojazdu do posesji).

- W ostatnim etapie nowa nawierzchnia bitumiczna pokryje zewnętrzne pasy jezdni ul. Grunwaldzkiej - od skrzyżowania z ul. Grochowską do okolic skrzyżowania z ul. Włodkowica. Na tym etapie prac uruchomione już zostanie przejście dla pieszych przez ul. Grunwaldzką, po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Grochowską. Kierowcy jadący ul. Grunwaldzką w stronę stadionu będą mieli do dyspozycji wewnętrzny pas ruchu, służący do jazdy na wprost i skrętu w prawo, w ul. Grochowską. Poruszającym się w przeciwnym kierunku, przed skrzyżowaniem pozostawione zostaną dwa skrajne pasy: prawy - do skrętu w ul. Grochowską, lewy - do jazdy na wprost, bez możliwości skrętu w lewo. W tym etapie ruch ulicą Grochowską od skrzyżowania z ul. Promienistą do ul. Grunwaldzkiej odbywać się będzie w obu kierunkach po jednym pasie jezdni wschodniej ul. Grochowskiej (z wyjątkiem dojazdu do posesji) - zaznaczają PIM.

Jeśli pogoda pozwoli, nowa nawierzchnia powinna być ułożona na skrzyżowaniu pod koniec przyszłego tygodnia. - Na kolejne dni zaplanowano wykonywanie pętli indukcyjnych, regulację kratek ściekowych, montaż zestawów naprawczych na włazach oraz wprowadzenie oznakowania poziomego.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro