Reklama
Reklama

Pierwsza gra na świecie z projektowaniem uniwersalnym powstała w Owińskach. Demo można już ściągnąć na smartfon

fot. Gamethesame / Rosemary's Fate
fot. Gamethesame / Rosemary's Fate

O produkcji poinformował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Za grą "Rosemary's Fate" stoi firma Gamethesame, która rozpoczęła prace nad projektem w 2019 roku. - Gra ma walory edukacyjne, poznawcze ale i rozrywkowe. Najważniejsze w niej jednak jest to, że finalnie będzie to pierwsza na świecie gra wykonana na zasadzie projektowania uniwersalnego - będą z niej mogli korzystać wszyscy, a co nas szczególnie cieszy będzie ona w pełni dostępna dla ludzi z dysfunkcjami wzroku! - informuje szkoła dla niewidomych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wersja demo gry już trafiła na platformę Steam, a także do sklepu Google. - Rosemary's Fate to pierwsza gra z nowego gatunku gier wideo: Dynamic Audio Games. Zobaczysz fascynujący i tajemniczy świat tak dokładnie, jak tylko pozwoli na to Wyobraźnia - Twoja najlepsza karta graficzna. W Rosemary's Fate każdy detal namalowany został za pomocą dźwięków. Do zbudowania zapierających dech scen audio użyliśmy zarówno studyjnych efektów, jak i naturalnych odgłosów zarejestrowanych w autentycznych miejscach Owińsk. Rozgrywka jest podobna do gier wideo, ale wzbogacona o całkowite zanurzenie sensoryczne i mnóstwo wyzwań dla wyobraźni, która jest stymulowana niesamowitą zdolnością ludzi do "widzenia przez dźwięki" - wyjaśniają twórcy.

Na YouTube można zobaczyć trailer gry:


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.61 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro