Reklama
Reklama

Rekordowa liczba zgonów w Poznaniu. Ponad 10 dni oczekiwania na pogrzeb

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Niek Verlaan / Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Niek Verlaan / Pixabay

Tak źle nie było jeszcze nigdy.

Do danych z poznańskiego Urzędu Stanu Cywilnego dotarła Gazeta Wyborcza. W marcu średnia dzienna liczba zgonów w mieście wynosiła około 40. Po Wielkanocy, w dwa dni, wydano... 200 aktów zgonu. Obecnie dziennie wydaje się około 85 takich dokumentów. To zdecydowanie więcej niż w listopadzie, a więc w trakcie poprzedniej fali pandemii. Dla porównania normalny, przedpandemiczny tydzień przynosił w Poznaniu... nieco ponad 100 aktów zgonu.

W ubiegłym miesiącu USC w Poznaniu wydał prawie 1100 aktów zgonu. Niestety to rekord - największa liczba zgonów w historii urzędu. Przez pierwsze dwa tygodnie kwietnia wydano natomiast ponad 460 aktów zgonu - to pokazuje, że i w kwietniu będziemy mieć do czynienia z wyjątkowo złym bilansem miesięcznym.

Jak relacjonuje GW oczekiwanie na pogrzeb w Poznaniu trwa obecnie nawet 13 dni. Dłużej czeka się na termin na Junikowie. Na Miłostowie na pierwszy wolny termin można liczyć za 10-11 dni. Na kremację także trzeba czekać - około 5 dni. Przyspieszenie terminu pochówku jest możliwe, jeśli zrezygnuje się z uroczystości w domu przedpogrzebowym.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro