Reklama
Reklama

Bez maseczek na placach zabaw: "na Cytadeli pandemii nie ma"

fot. Monika
fot. Monika

Niedziela rozpieściła nas pogodą, ale też pokazała, że rozluźnia się poczucie odpowiedzialności.

Do naszej redakcji dotarły zdjęcia z poznańskiej Cytadeli. - Ludzie bez masek chodzą, jakby nic się nie wydarzyło. Na Cytadeli pandemii nie ma - napisała do nas Monika. - My przeszliśmy Covid i strach chodzić wśród ludzi, którzy nie mają maseczek - dodaje. A na zdjęciach widać osoby odpoczywające na Cytadeli, konkretnie na placach zabaw, bez zakrytych ust i nosa.

Cytadela to park. Zgodnie z obowiązującymi obecnie obostrzeniami, na terenie parków, zieleńców, ogrodów botanicznych, plaż czy rodzinnych ogrodów działkowych nie trzeba zasłaniać ust i nosa maseczkami. I choć w tym konkretnym przypadku zarzuty są bezzasadne, na wielu innych placach zabaw w mieście można zobaczyć nie tylko dzieci bez maseczek, ale również dorosłych.

- Zgodnie z przepisami dzieci, które ukończyły 5 lat, powinny nosić maseczki. Na placu zabaw na Chartowie dużo starsze dzieci nie tylko nie noszą masek, ale też piją z jednej butelki i dzielą się chipsami z jednej paczki. Patrzą na to opiekunowie stłoczeni na ławkach przy placu. Tak to my tej pandemii nie pokonamy. Strach wyjść z dzieckiem na plac zabaw, który w obecnej sytuacji jest mu tak potrzebny! - pisze inna Czytelniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro