Reklama
Reklama

12 lat ukrywał się przed policją. "Nie korzystał z pomocy medycznej, pracował dorywczo i nigdy nie podawał swoich prawdziwych danych"

fot. KPP Kępno

Mężczyzna poszukiwany był pięcioma listami gończymi.

Na początku kwietnia dzielnicowy Posterunku Policji w Bralinie wraz z funkcjonariuszami Zespołu do spraw nieletnich ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu kępińskiego udostępnił nieletniemu marihuanę.

Rozpoczęło się policyjne śledztwo. Ustalono, że w dniu 3 kwietnia br. 39-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Sławno, woj. pomorskie, przebywający od kilkunastu lat na terenie gminy Perzów udostępnił 14 - latkowi, również z gminy Perzów środek odurzający w postaci marihuany. Dzięki wnikliwej analizie wszystkich szczegółów tego zdarzenia, policjanci przeprowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia i zatrzymania 39-latka - relacjonuje sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy policji w Kępnie.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna jest ścigany pięcioma listami gończymi za przestępstwa popełnione w przeszłości. Ciekawostką w sprawie jest, iż zatrzymany mężczyzna chcąc uniknąć odsiadki zachowywał daleko idące środki ostrożności tj. nie korzystał z pomocy medycznej, utrzymywał się tylko z prac dorywczych, nie podawał swoich prawdziwych danych - dodaje.

Mężczyzna został zatrzymany. Sprawą 14-latka zajmie się sąd rodzinny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro