Reklama
Reklama

Miasto wydłuża pomoc dla przedsiębiorców

fot. UM Poznań

Dłużej będą mogli korzystać z obniżki czynszów.

- Obostrzenia związane z pandemią dotykają kolejne branże - mówi Jacek Jaśkowiak. - Zrekompensowanie strat poszkodowanym to zadanie rządu. Wiem jednak, że wielu poznańskich przedsiębiorców walczy obecnie o przetrwanie. W tej sytuacji decyzja o przedłużeniu obniżek była oczywista - dodaje.

W ramach najnowszej pomocy ZKZL i miasta, przedsiębiorcy będą mogli korzystać z miejskiego wsparcia do dnia zniesienia obostrzeń w prowadzeniu działalności, ale maksymalnie do 30 czerwca 2021 roku. - 50-procentową obniżkę czynszu uzyskają firmy, które zostały objęte zakazem prowadzenia działalności gospodarczej. Dotyczy to między innymi salonów fryzjerskich i kosmetycznych, klubów fitness, teatrów, kin czy klubów muzycznych. Branże gastronomiczna i turystyczna, które mogą działać w ograniczonym zakresie, uzyskają obniżkę czynszu w wysokości 25% - wymienia Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

- Przedsiębiorcy, którzy otrzymali już obniżkę do końca marca 2021 roku, będą mogli złożyć kolejny wniosek. Z tegorocznej pomocy będą mogły skorzystać też kolejne firmy. Najemcy lokali użytkowych należących do miasta, którzy wcześniej nie spełnili wymagań dotyczących spadku obrotów, będą mogli teraz ponownie złożyć wniosek o obniżkę czynszu. Tym razem będą musieli wykazać spadek obrotów o 25% w marcu 2021 roku w stosunku do dowolnego miesiąca w 2020 roku - dodaje.

Wszystkie informacje można znaleźć TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
27.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro