Reklama

Radny proponuje, by artyści dostali swój skwer w centrum Poznania

fot. biuletyn.poznan.pl

Mogliby na nim urządzać wystawy.

Andrzej Rataj wystąpił z interpelacją do prezydenta Poznania, w której apeluje o oddanie artystom przestrzeni skweru u zbiegu ulic Janiny Lewandowskiej i Wrocławskiej, a więc tuż przy Parku Chopina. - Niestety w ostatnich latach miejsce to było wykorzystywane jako toaleta dla psów. Dodatkowo skwerek ten był intensywnie wykorzystywany jako toaleta przez osoby odwiedzające lokale rozrywkowe, przede wszystkim przy ulicy Wrocławskiej. Wieczorami i nocami, zwłaszcza w weekendy, dziesiątki osób zanieczyszczały to miejsce. Zachowaniom takim sprzyjało zasłonienie skwerku krzakami i dogodne okoliczności do wypróżniania się - tłumaczy.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Zdaniem radnego, skwer należy odnowić tak, by uniemożliwić jego zanieczyszczanie. - Optymalnym rozwiązaniem byłoby utworzenie na zrewaloryzowanym skwerku zaułka artystów i galerii na wolnym powietrzu. Projektowaniem nowego skwerku mogliby zająć się sami artyści - najlepiej w drodze konkursu zorganizowanego wspólnie z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. W odnowionym miejscu artyści malarze i graficy mogliby wystawiać swoje dzieła w celu sprzedaży ich turystom. Takie miejsca istnieją w wielu miastach i miasteczkach w całej Europie. Dzięki tym działaniom skwerek przestałby być miejscem zdewastowanym, a wyjątkowy potencjał tego terenu mógłby zostać pięknie i twórczo wykorzystany - dodaje.

Władze Poznania nie odpowiedziały jeszcze na propozycję radnego Rataja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro