Reklama
Reklama

Główny doradca premiera: rekomenduję wprowadzenie godziny policyjnej i zakazu przemieszczania

fot. Adam Guz / KPRM

Profesor Andrzej Horban nadal opowiada się za kolejnymi ograniczeniami swobód obywatelskich.

Główny doradca premiera ds. walki z covid-19 był gościem Radia Zet, gdzie pytano go o ewentualny zakaz przemieszczania się. - Jeżeli liczba zakażeń będzie rosła, to trzeba będzie to wprowadzić. Być może jeszcze przed świętami. Decydują w tej chwili 2-3 dni - powiedział lekarz.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Jak podkreślał, rekomenduje taki ruch premierowi, podobnie jak wprowadzenie godziny policyjnej - jeśli nie w całej Polsce, to przynajmniej w tych województwach, gdzie sytuacji wygląda najgorzej. - Byłoby to kompromisowe wyjście z sytuacji. Ja nie mam wahania, podobnie, jak wahania nie mają rządy w innych krajach europejskich - stwierdził. - Jeżeli przypominam sobie zachowanie ludzi w I fazie epidemii, na wiosnę, kiedy udało nam się stłumić epidemię do bardzo niewielkich rozmiarów, to ulice były puste. I to jest odpowiedź - dodał.

Zakaz przemieszczania się obowiązywał wiosną ubiegłego roku. Wydano go jednak na drodze rozporządzenia, co podważył niedawno Sąd Najwyższy, uznając takie działanie za niezgodne z prawem. W tej sytuacji, żeby zdecydować się ponownie na taki krok, rząd musiałby ogłosić stan nadzwyczajny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro