Reklama
Reklama

Ruszają prace na ul. Wyspiańskiego. Zajdą istotne zmiany na jednym ze skrzyżowań

fot. ZDM

W środę, 31 marca rozpocznie się wdrażanie nowego oznakowania na ul. Wyspiańskiego, pomiędzy ul. Ułańską / Jarochowskiego i Reymonta.

Wstępnie prace na ul. Wyspiańskiego miały być prowadzone w ubiegłym tygodniu, jednak plany te pokrzyżowała niekorzystna pogoda. Nowe oznakowanie na ul. Wyspiańskiego będzie wprowadzane na odcinku pomiędzy ul. Reymonta, a Ułańską / Jarochowskiego. Utrzymany tutaj zostanie ruch pojazdów w dwóch kierunkach. Zachowane będą też pasy dla rowerów po obu stronach jezdni. Parkowanie po południowej stronie na odcinku od ul. Reymonta do ul. Wojskowej będzie odbywać się na miejscach prostopadłych, a od ul. Wojskowej do Jarochowskiego na miejscach równoległych. Po stronie północnej zaparkować można będzie od ul. Ułańskiej do ul. Iłłakowiczówny na miejscach równoległych. Odcinek od ul. Iłłakowiczówny do Reymonta po północnej stronie będzie wyłączony z parkowania, podobnie jak obecnie. Na całym omawianym odcinku ul. Wyspiańskiego wyznaczone zostaną trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami - przypomina Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Ważną zmianą na ul. Wyspiańskiego będzie zmiana relacji na skrzyżowaniu z ul. Ułańską i Jarochowskiego. Obecnie ze środkowego pasa ul. Wyspiańskiego można pojechać prosto lub skręcić w lewo w ul. Ułańską. Po zmianach, z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Ułańskiej, środkowy pas służyć będzie wyłącznie do jazdy prosto w kierunku ul. Matejki - dodaje rzeczniczka.

Jak przypominają przedstawiciele ZDM podczas prac na ul. Wyspiańskiego od ul. Ułańskiej / Jarochowskiego do ul. Reymonta obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac. Pobór opłat za parkowanie na wskazanych wyżej ulicach zostanie uruchomiony dopiero po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu na całym obszarze objętym etapem 1, 2 i 3 wdrażania SPP na Łazarzu - kończy rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
27.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro