Reklama
Reklama

Matki z objawami Covid-19 odwiedzały noworodki. Szpital z Polnej wprowadza ograniczenia dla odwiedzających

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Rainer_Maiores / pixabay.com

Trzecia fala pandemii koronawirusa komplikuje sytuację w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym.

Jak opisuje tvn24.pl, szpital zdecydował się na wprowadzenie ograniczeń w odwiedzinach noworodków. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że w ostatnich dniach dwa razy noworodki były odwiedzane przez matki, które miały objawy Covid-19. Ostatnio w piątek matka przyszła na oddział intensywnej terapii z kaszlem i innymi objawami, które mogły świadczyć o zakażeniu koronawirusem.

Po tym nieodpowiedzialnym zachowaniu kobiety dyrekcja szpitala zdecydowała, że ograniczenia są konieczne. W weekend na intensywnej terapii wstrzymano odwiedziny, a w poniedziałek ma zapaść decyzja czy odwiedziny w ogóle będą w najbliższym czasie możliwe.

Na Oddziale Neonatologicznym już wiadomo, że do 9 kwietnia odwiedziny dziecka będą mogły odbywać się raz w tygodniu przez dwie godziny. Dodatkowo rodzice będą musieli wykonać bezpłatny test antygenowy w dniu odwiedzin. Codziennie można natomiast wciąż przekazywać pokarm naturalny dla noworodków.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zawieszeniu porodów rodzinnych w innym poznańskim szpitalu - im. Raszei.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
3.7 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro