Reklama
Reklama

Poznański szpital zawiesza porody rodzinne

Zdjęcie ilustracyjne | fot. cynthia_groth / pixabay.com

W związku z pogarszającą się sytuacją pandemiczną w kraju.

Na zawieszenie porodu rodzinnych zdecydował się Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu. - W związku z gwałtownie narastającą pandemią i restrykcjami wprowadzanymi w kraju, ze względów epidemiologicznych, od godziny 7.00 dnia 27 marca do 10 kwietnia zawieszone zostają porody rodzinne i przywrócone zostaje testowanie wszystkich przyjmowanych pacjentek, także rodzących - poinformował dr Łukasz Borucki, konsultant medyczny szpitala.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak udało nam się ustalić, największa poznańska porodówka z ulicy Polnej, a także szpital Św. Rodziny nie planują obecnie zawieszenia porodów rodzinnych. - Sytuacja jest jednak dynamiczna - podkreślił w rozmowie z nami rzecznik Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Lesław Ciesiółka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiepskie warunki na drogach w Poznaniu przez opady śniegu
3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro