Reklama
Reklama

Rozpoczęła się masowa migracja ropuch do Stawu Golęcińskiego. Są w niebezpieczeństwie

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Już w piątek i sobotę nad bezpieczeństwem żab czuwali społecznicy i strażnicy miejscy. Apelują też, by zwracać na nie większą uwagę.

W piątek strażnicy Referatu Jeżyce, w odpowiedzi na apel zespołu "Akcja Płotek" wzięli udział w akcji niesienia pomocy ropuchom szarym. Ponieważ o tej porze roku, rozpoczyna się masowa migracja ropuch szarych w poprzek ulicy Warmińskiej (w tym także przez równoległą do drogi linię kolejową) ropuchy masowo migrują do Stawu Golęcińskiego. Niestety wiele z nich nie przetrwa tej wędrówki ginąc pod kołami samochodów - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Strażnicy w piątek byli tam dwukrotnie między innymi informowali cyklistów o konieczności zwracania uwagi na płazy przechodzące przez alejki, włączyli się też do akcji wyłapywania żab. Wolontariusze wszystkie złapane płazy mierzyli, spisywali i przenosili do stawu.

Strażnicy zapewniają, że nadal będą pomagać. Apelujemy do kierowców legalnie przejeżdżających ul. Warmińską (np. do obiektów na terenie TS Olimpia) - prosimy o wybranie drogi przez Sołacz. To tak niewiele, ale może uratować życie wielu osobników ropuchy szarej - dodaje Piwecki. Już wkrótce te sympatyczne płazy odwdzięczą się unikatowym, nocnym koncertem - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro