Reklama
Reklama

Drastyczny wzrost zachorowań. Jest apel prezydenta i PCŚ w sprawie składania wniosków o 500+

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. UMP
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. UMP

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, by w tym roku nie stracić prawa do świadczenia wychowawczego, należy ponownie złożyć dokumenty.

Według obowiązujących zasad prawo do 500 plus jest ustalane na roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. W praktyce oznacza to, że kontynuacja wypłaty świadczenia wychowawczego od czerwca 2021 roku będzie wymagała złożenia nowego wniosku. Dokumenty można składać drogą elektroniczną od 1 lutego, a w formie tradycyjnej - osobiście lub za pośrednictwem poczty - od 1 kwietnia. Jednak w związku z drastycznym wzrostem liczby osób zakażonych koronawirusem w Polsce i samym Poznaniu pojawił się apel zastępcy prezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego, w którym zwraca się do wszystkich klientów Poznańskiego Centrum Świadczeń, aby wnioski o świadczenie 500+ na nowy okres świadczeniowy były składane elektronicznie.

Należy pamiętać że osoby, które z różnych powodów nie mają możliwości złożenia wniosku w sposób elektroniczny mogą wypełniony wniosek wysyłać przesyłką pocztową na adres Centrum lub pozostawić w urnie na dokumenty, która znajduje się przy wejściu do budynku przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz ul. Małachowskiego 10
- informuje Damian Napierała, zastępca dyrektora ds. Wsparcia Rodzin z Dziećmi poznańskiego PCŚ.

Przypominam, że do końca czerwca możemy wnioskować o świadczenie 500+ bez obawy utraty kontynuacji wypłaty - dodaje.

Wnioski w formie elektronicznej można składać za pomocą: portalu emp@tia, platformy ePUAP, platformy usług elektronicznych PUE ZUS, a także przez bankowość elektroniczną.

Od 1 lutego 2021 r. o świadczenie wychowawcze zostało złożonych 44 tysiące wniosków z 65 tysięcy zakładanych. Rozpatrzono 70% złożonych wniosków.

Obecnie w Poznaniu 500 plus jest wypłacane miesięcznie na ok. 90 tysięcy dzieci.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
3.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro