Reklama

Piłkarz Lecha przez pozytywny wynik testu nie pojechał na kadrę. Trzy kolejne badania dały negatywny wynik

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Michał Skóraś nie pojechał na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21.

Jak poinformował Lech Poznań, przed sobotnim meczem z Jagiellonią Białystok (skrzydłowy zdobył w nim bramkę) Skóraś poddał się testowi na koronawirusa. Otrzymany w niedzielę wynik okazał się dodatni, dlatego lekarz kadry postanowił pozostawić piłkarza w Poznaniu.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

To jednak jeszcze nie oznacza, że zawodnik nie może trenować z kolegami. - My, jak wiadomo, bardzo poważnie podchodzimy do tematu koronawirusa. Piłkarze nie tylko codziennie wysyłają ankiety, ale też są regularnie badani. W przypadku Michała nic nie wskazywało na możliwe zakażenie. Zresztą kiedy otrzymaliśmy wynik to natychmiast w kolejnych trzech dniach, czyli w niedzielę, w poniedziałek oraz we wtorek, wykonaliśmy kolejne testy PCR i wynik każdego był negatywny. To oznacza, że Michał jest zdrowy i nie ma w tym momencie żadnych przeszkód, żeby mógł trenować z drużyną - tłumaczył na łamach oficjalnej strony klubu szef sztabu medycznego Lecha, profesor Krzysztof Pawlaczyk.

Bez przeszkód na hiszpańskie zgrupowanie kadry U-21 udali się Jakub Kamiński, Filip Szymczak i Filip Marchwiński.

Do Hiszpanii, choć w innym celu, udał się także Dani Ramirez. Pomocnikowi urodziła się córka i otrzymał od sztabu kilka dni wolnego, żeby spotkać się z najbliższymi.

Z kolei w najbliższych dniach z fizjoterapeutami pracować będzie Pedro Tiba. To efekt urazu mięśnia, którego nabawił się w końcówce przegranego 2:3 spotkania z Jagiellonią.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
21.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro