Reklama
Reklama

Nie ma chętnych na przebudowanie płyty Starego Rynku

Tak ma wyglądać rynek po przebudowie | fot. Jacek Jaśkowiak FB

Oferty w przetargu można było składać do 12 marca.

- Żadna firma nie przedstawiła oferty. W dalszym ciągu jesteśmy więc w trakcie procedury przetargowej. Szukamy rozwiązania najkorzystniejszego dla inwestycji. Może to być powtórzenie postępowania, ale sprawdzamy również jakie inne drogi wyboru wykonawcy daje nam prawo zamówień publicznych - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zwycięzcę przetargu mieliśmy poznać wcześniej, ale termin otwarcia ofert trzeba było przesunąć m.in. ze względu na odwołanie jednej z zainteresowanych firm, które wpłynęło do Krajowej Izby Odwoławczej. Ostatecznie KIO oddaliła odwołanie, ale termin trzeba było wydłużyć.

- Do tej pory spółka PIM porozumiała się z podmiotami zarządzającymi instalacjami podziemnymi w sprawie wykorzystania przez nie przebudowy starorynkowej płyty na realizację planów inwestycyjnych w tym rejonie. Trwają również badania archeologiczne - informują miejscy urzędnicy.

Dziś nie wiadomo, kiedy inwestycja mogłaby się rozpocząć. Wszystko zależy od tego, kiedy wybrany zostanie wykonawca prac. Urzędnicy wciąż wierzą, że przebudowa płyty rynku rozpocznie się w tym roku i będzie można ją zakończyć wiosną 2023 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro