Reklama
Reklama

To już pewne: Bartłomiej Wróblewski oficjalnym kandydatem na RPO

fot. Bartłomiej Wróblewski / FB
fot. Bartłomiej Wróblewski / FB

W poniedziałek potwierdził to na konferencji prasowej.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu informacje o kandydaturze posła PiS z Poznania na Rzecznika Praw Obywatelskich były traktowane jako plotki. Dziś sytuacja się zmieniła. Bartłomiej Wróblewski w poniedziałek zorganizował w Sejmie konferencję, na której poinformował, że zdecydował się kandydować na to stanowisko.

- To ważna funkcja, duża odpowiedzialność, odpowiedzialność za stanie na straży praw i wolności człowieka, obywatela w sytuacji naruszenia ich przez władze publiczne. Jestem do tej funkcji przygotowany z racji wykształcenia, z racji pracy zawodowej oraz z racji doświadczenia społecznego, służby drugiemu człowiekowi - powiedział poznański poseł. Dodał też, że jest osobą pracowitą i "niezależnie myślącą", a jako RPO nie będzie ani rzecznikiem rządu ani opozycji. - Będę się starał pomóc każdemu człowiekowi, niezależnie od wieku, niezależnie od przekonań politycznych, niezależnie od zapatrywań światopoglądowych, niezależnie od stanu zdrowia, niezależnie od orientacji. Nikt nie może być w Polsce dyskryminowany - podkreślił.

Nie wiadomo jednak czy Wróblewski przekona do siebie Senat, w którym większość ma opozycja. Nad oddaniem głosu na poznańskiego posła zastanawia się Jan Filip Libicki, senator PSL z Poznania, o czym pisaliśmy już na naszym portalu. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro