Reklama
Reklama

Rosną szanse Bartłomieja Wróblewskiego na zostanie RPO. Chce go poprzeć senator PSL z Poznania

fot. Bartłomiej Wróblewski / Twitter

Mowa o Janie Filipie Libickim.

Już we wtorek wieczorem pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, że poznański poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski może być kandydatem Zjednoczonej Prawicy na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Plany ujawnili dziennikarze RMF FM.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dziś ta sama rozgłośnia podaje, że szanse Wróblewskiego na zostanie RPO rosną. Aby zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich poznański poseł musiałby uzyskać poparcie większości w Senacie, a dominują w nim przedstawiciele opozycji. Wystarczy jednak, by trzech senatorów spoza PiS (PiS ma 48 senatorów) poparło Wróblewskiego i będzie on mógł objąć stanowisko.

Już wiadomo, że jeden z senatorów rozważa poparcie Wróblewskiego. Chodzi o Jana Filipa Libickiego z Poznania, który jest senatorem Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Skoro zostałem wywołany do tablicy to informuję, że skłaniam się do poparcia posła Wróblewskiego. Myślę że dla wszystkich, którzy mnie znają, nie jest to specjalne zaskoczenie - napisał senator na Twitterze. I jak dodał, szanuje Wróblewskiego m.in. za to, że "wyeliminował tak zwaną aborcję eugeniczną, przeciw której byłem przez całe swoje życie. I nadal jestem".

To właśnie poznański poseł PiS był jednym ze współautorów wniosku do TK o zbadanie zgodności z konstytucją aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego upośledzenia płodu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiepskie warunki na drogach w Poznaniu przez opady śniegu
3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
21.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro