Reklama
Reklama

Rosną szanse Bartłomieja Wróblewskiego na zostanie RPO. Chce go poprzeć senator PSL z Poznania

fot. Bartłomiej Wróblewski / Twitter

Mowa o Janie Filipie Libickim.

Już we wtorek wieczorem pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, że poznański poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski może być kandydatem Zjednoczonej Prawicy na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Plany ujawnili dziennikarze RMF FM.

Dziś ta sama rozgłośnia podaje, że szanse Wróblewskiego na zostanie RPO rosną. Aby zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich poznański poseł musiałby uzyskać poparcie większości w Senacie, a dominują w nim przedstawiciele opozycji. Wystarczy jednak, by trzech senatorów spoza PiS (PiS ma 48 senatorów) poparło Wróblewskiego i będzie on mógł objąć stanowisko.

Już wiadomo, że jeden z senatorów rozważa poparcie Wróblewskiego. Chodzi o Jana Filipa Libickiego z Poznania, który jest senatorem Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Skoro zostałem wywołany do tablicy to informuję, że skłaniam się do poparcia posła Wróblewskiego. Myślę że dla wszystkich, którzy mnie znają, nie jest to specjalne zaskoczenie - napisał senator na Twitterze. I jak dodał, szanuje Wróblewskiego m.in. za to, że "wyeliminował tak zwaną aborcję eugeniczną, przeciw której byłem przez całe swoje życie. I nadal jestem".

To właśnie poznański poseł PiS był jednym ze współautorów wniosku do TK o zbadanie zgodności z konstytucją aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego upośledzenia płodu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro