Reklama
Reklama

Po pijaku wsiadł za kółko i uszkodził dwa auta. Na końcu chciał przekupić policjantów stówką

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z Turku zatrzymali 25-latka.

W poniedziałek wieczorem tamtejsi funkcjonariusze, patrolujący ulice miasta, zauważyli smarta, noszącego ślady kolizji. Za chwilę okazało się, że uszkodzone są dwa inne pojazdy, a świadkowie jako sprawcę wskazali siedzącego w niewielkim samochodzie mężczyznę.

- Policjanci poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 1,12 mg/l, co daje ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas czynności wykonywanych przez policjantów nietrzeźwy kierowca za wszelką cenę chciał uniknąć konsekwencji za swoje czyny i oferował policjantom 100 zł, aby ci zapomnieli o całej sprawie i puścili go na wolność. 25-letni mieszkaniec naszego powiatu został zatrzymany do wyjaśnienia - relacjonował asp. sztab. Mateusz Latuszewski.

Zatrzymany mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Turku zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej w celu nakłonienia funkcjonariuszy do odstąpienia od wykonania czynności służbowych. Za popełnienie tych przestępstw grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
16.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro