Reklama
Reklama

Coraz mniej łóżek dla chorych na COVID-19. Szpital na MTP uruchomi kolejne moduły

fot. WUW Poznań / FB
fot. WUW Poznań / FB

Sytuacja w służbie zdrowia daleka jest od ideału.

W całym kraju rośnie liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 i podobnie jest w Wielkopolsce. Jak podał Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, w piątek na 1358 łóżek na II poziomie zabezpieczenia (są to łóżka dla pacjentów, u których zdiagnozowano COVID-19, niewymagających leczenia specjalistycznego, w szczególności zabiegowego) w 20 wielkopolskich szpitalach, zajętych było 1136. Dodatkowo w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich prowadzonym przez Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu na 94 miejsca, zajętych było 90.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

- Łącznie w całym województwie pozostaje 226 wolnych łóżek dla chorych na COVID-19. W tym momencie w każdym regionie Wielkopolski są jeszcze wolne "łóżka covidowe". Reagując na bieżące potrzeby oraz zachowanie bezpiecznego zapasu, jesteśmy gotowi i powiększamy bazę miejsc dla chorych - powiedział Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.
W regionie jest 130 łóżek respiratorowych. Wolnych pozostaje 39 z nich.

- Dostrzegając potrzebę zabezpieczenia większej liczby miejsc dla pacjentów, będziemy rekomendować wojewodzie wielkopolskiemu sukcesywne otwarcie dwóch kolejnych modułów po 28 łóżek w szpitalu tymczasowym. Mamy nadzieję, że do pracy w nim zgłosi się personel także spoza Szpitali Klinicznych poznańskiego Uniwersytetu Medycznego - zapowiedziała Agnieszka Pachciarz, dyrektor WOW NFZ.

Szpital na MTP działa od 1 lutego. Obecnie funkcjonują tam 3 moduły łóżek.

NFZ zapowiada zwiększenie bazy łóżek także w tradycyjnych lecznicach - w przyszłym tygodniu ma to być 137 miejsc w całym województwie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro